מקרקעין ונדל"ן

ליצירת קשר

לתחומים נוספים

העברה בין דורית

העברה בין דורית -לווי משפטי ועסקי תכנון הורשה ויעוץ אסטרטגי בהעברה בין דורית של הון פיננסי ונכסים לעיתים קרובות פונים אלי לקוחות ממשפחות אמידות, שמחזיקות

קרא עוד »

ייפוי כוח מתמשך

יפוי כוח מתמשך   עו"ד אבירם בורוכוב הינו בעל רישיון ממשרד האפוטרופוס הכללי לעריכת ייפוי כוח מתמשך ועורך עבור לקוחותיו את המסמכים הנדרשים, וכן מלווה

קרא עוד »

שירותי נוטריון ואפוסטיל

שירותי נוטריון ואפוסטיל   שירות נוטריון מהיר ומקצועי  עו"ד אבירם בורוכוב הינו נוטריון ותיק ומנוסה, והוא מעניק שירותי נוטריון מכל הסוגים. משרדנו ערוך לספק ללקוחות

קרא עוד »

בוררות

גישור ובוררות עו"ד בורוכוב משמש כמגשר מוסמך והוא בעלת ניסיון רב בפתרון ויישוב סכסוכים בתחום המקרקעין, בתחום העסקי מסחרי, ובתחום דיני משפחה והעיזבון. הניסיון רב

קרא עוד »

גישור

גישור ובוררות עו"ד בורוכוב משמש כמגשר מוסמך והוא בעלת ניסיון רב בפתרון ויישוב סכסוכים בתחום המקרקעין, בתחום העסקי מסחרי, ובתחום דיני משפחה והעיזבון. הניסיון רב

קרא עוד »

אפוטרופסות

עו"ד אבירם בורוכוב מעניק ליווי משפטי ללקוחות המבקשים למנות אפוטרופוס לדין מכל הסוגים ובניהם עבור מי שבית המשפט הכריז כי הוא "פסול דין", או לקטין

קרא עוד »

עסקאות מקרקעין

עו"ד בורוכוב מתמחה בעסקאות קניה ומכירה של מקרקעין ובכל ענייני המיסוי המורכבים הנלווים לעסקאות מסוג זה. עו"ד בורוכוב ליווה ומלווה במשך שנים מגוון גדול ורחב של רוכשי ומוכרי דירות, משרדים, מגרשים וכד' . השירות כולל את כל הבדיקות המשפטיות הרלוונטיות, ליווי הלקוח בהליך החתימה על הסכם הקנייה, והעברת הנכס ע"ש הרוכש. עו"ד בורוכוב מייצג גם בעסקאות שכירות של נכסי מקרקעין וכן מעניק לבעלי נכסים הנמצאים בחו"ל שירות של איתור נכסים להשקעה עבורם בארץ ובחו"ל, וכן ניהול הנכסים מול השוכרים, על כל הכרוך בכך.

 

עסקאות תמ"א 38 ופרויקטים לפינוי ובינוי

עו"ד אבירם בורוכוב מלווה ומייצג בעלי נכסים בעסקאות תמ"א 38 מכל הסוגים, וכן פרויקטים במתחמים המיועדים לפינוי ובינוי. תחום זה נעשה בשיתוף פעולה עם עורכת דין אורית נמדר אבני. עורכי הדין בורוכוב ונמדר מקדמים ביחד בשנים האחרונות מס' פרויקטים ברחבי הארץ עם מיטב החברות והיזמים, ובזכות שיתוף הפעולה ועבודת הצוות בין עורכי הדין, זוכים הלקוחות בפרויקטים מסוג זה להבנה מעמיקה בכל פרטי העסקה, כאשר הייצוג כולל הכרות אישית עם בעלי הנכסים וצרכיהם עד להשלמת הפרויקט ומסירת הנכס לידי הלקוחות.

פרויקט הדגל של המשרד ממוקם ברחובות ביאליק המעגל ברמת גן במתחם המשתרע על פני כ-  8 דונם והוא כולל כ- 150 בעלי נכסים (בתמהיל מעורב של דירות וחנויות). הפרויקט מצוי בשלב חתימות על חוזים מול היזם קבוצת גבאי התחדשות עירונית ובעתיד יבנו מגדלים חדשים לרווחת הבעלים. 

עורכי הדין אבירם בורוכוב ו-אורית נמדר אבני מייצגים את בעלי הנכסים.

עסקת פינוי בינוי הינה שם אחר לעסקת קומבינציה אשר במסגרתה מפונה שכונת מגורים ישנה, לטובת בניה של שכונה חדשה באותו מתחם.

במסגרת העסקה בה מוותרים הדיירים על דירתם הישנה הם מקבלים דירה חדשה, בשכונה מודרנית, עם תשתית סביבתית מפותחת וחדשה.

וכך הוגדרה העסקה על ידי המחוקק:

"חוזים בין יזם לבין בעלי דירות בבניין לפינוי בינוי אשר על פיהם, מתחייבים בעלי הדירות בבנין למכור את זכויותיהם בו, כולן או מקצתן לצורך הריסת הבניין והקמת בנין חדש תחתיו בהתאם לתכנית לפי חוק התכנון והבניה".

כפי הנחזה לעיל, מדובר בעסקה מורכבת ורבת משתתפים, כאשר הצדדים לעסקה הינם המדינה, העירייה, התושבים והיזם.

ברי כי באופן טבעי לכל השחקנים בעסקה זו יש בהכרח אינטרסים משותפים לביצוע הפרויקט, אולם יחד עם לכל אחד מן הצדדים יש גם אינטרסים אחרים המנוגדים למשנהו.

לפיכך על בעלי הנכסים לדאוג לשמירת האינטרסים שלהם על ידי בחירת משרד עורכי דין מקצועי שילווה אותם בהליך הארוך והמורכב, על מנת שמעבר לאינטרס הברור של העירייה לשיפור חזית העיר ולאינטרס של היזם למיקסום הרווח כלכלי, הדיירים יקבלו נכס ברמה גבוהה יותר, בשטח גדול יותר ובוודאי בשווי כלכלי גבוה יותר כדי שבסופו של ההליך ישפרו את רמת החיים שלהם.

עו"ד אבירם בורוכוב בשיתוף עם עו"ד אורית נמדר אבני מייצגים בעלי נכסים בפרויקטים של תמ"א 38 ופינוי ובינוי, כאשר במהלך הפרויקטים זוכים הדיירים לליווי וייצוג משפטי מסור ומקצועי.

אנו מתחייבים כלפיכם להיות זמינים עבורכם החל מהמפגש הראשוני עם כל דייר ודייר במשרדנו, בו נענה לכל השאלות ובניהן על אופן ודרך ניהול הפרויקט אפשרויות ניהול המו"מ בחירת היזם ובחינת הצעותיו לפני החתימה על ההסכם ועד לחתימתו, וכן בשלב פינוי הנכס וקבלת הנכס החדש.

אנו נדאג להשיג עבורכם את הטוב ביותר שניתן במסגרת עסקה של פינוי בינוי.

אנו נוודא כי זכויותיכם הקנייניות ישמרו היטב ונעשה הכל כדי שתקבלו את המרב הניתן עבור הנכס שלכם בתמורה למתן הסכמתכם להצטרף לפרויקט.

משרדנו מתחייב כלפיכם בעלי הנכסים למקצועיות ומסירות לאורך כל ההליך בכל הפעולות והבדיקות הנדרשות וביניהם:

עריכת הבדיקות המשפטיות הדרושות לפני חתימה על הסכם כגון: בדיקת רישום הבעלויות והשעבודים בנכסים הקיימים, היכרות עם בעלי הנכסים צרכיהם ובקשותיהם וכו'.

סיוע באיתור ובבחירת יזם מתאים לביצוע הפרויקט.

ניהול המו"מ עם היזם עד לגיבוש נוסח מוסכם של הסכם התמ"א /פינוי ובינוי מול היזם- להלן "ההסכם".

 ליווי חתימת הסכם על כל נספחיו על ידי בעלי הנכסים.

פיקוח על דיווח העסקה לרשויות המס. (הדיווח עצמו והטיפול בקבלת הפטורים מבוצע על ידי ב"כ היזם).

ליווי ההליך התכנוני מטעם הדיירים.

פיקוח על יישום הוראות ההסכם, לרבות קבלת היתר הבניה, מעקב אחר ביצוע הפרויקט תוך שמירה על לוחות הזמנים שנקבעו וכו'.

הבטחת קבלת בטחונות לתשלום דמי שכירות והובלה בתקופת הפינוי.

הבטחת מסירת ביטחונות מתאימים מאת היזם להשלמת הפרויקט ולמסירת החזקה בדירות/חנויות החדשות לבעלי הנכסים.

הבטחת מסירת בטחונות מתאימים לתשלומי המיסים, להבטחת רישום הבית המשותף ולהבטחת הבדק.

הבטחת מסירת פוליסות ביטוח שיאושרו על ידי יועץ ביטוח מטעם בעלי הנכסים ששכרו ישולם על ידי היזם.

ליווי בעלי הנכסים בקבלת הנכסים החדשים והעבודות ברכוש המשותף עם גמר הפרויקט וקבלת "טופס 4", בשיתוף המפקח ונציגות בעלי הנכסים.

מעקב אחר תהליכי תיקון צו בית משותף ורישום תקנון מוסכם, בגמר ביצוע הפרויקט, ובדיקת נוסח ואופן ביצוע הרישומים בהתאם לקבוע בהסכם.

מובהר כי בעלי הנכסים לא ידרשו לשאת בשכר טרחתנו כיוון שבמסגרת פרויקטים של פינוי ובינוי היזם בלבד יישא בתשלום מלוא שכר טרחתנו והוצאתנו כעורכי הדין מטעם בעלי הנכסים וכפי שיסוכם עימו.

דילוג לתוכן